11 Mükemmel Makyaj İpuçları ve Tüyoları! Bu İpuçları Güzelliğinize Hoşluk Katacak!

Hepimiz hoşluk tüyolarını severiz, bilhassa de ağır hayatları olan, aynanın karşısında oturup görünümlerini mükemmelleştirmek için çok parası yahut vakti olmayanlar. 15 olağanüstü makyaj ipucu ve tüyo listemiz, makyaj eserlerinizden ve rutinlerinizden en güzel formda yararlanmanın kolay yollarını size gösterecek.

GÖZLERİNİ DAHA GENİŞ GÖSTER

İri gözlü görünümünü elde etmek istiyorsanız, bu farklı maskara uygulamasını deneyin. Maskarayı üst gerçek süpürme hareketi yapmak yerine daha dolgun görünen kirpikler ve daha geniş gözler için maskarayı buruna yanlışsız süpürün.

PARFÜMÜ HAKİKAT UYGULAYIN

Parfümünüzün gün yahut akşam boyunca daha uzun mühlet kokması ve kalıcı olması için nabız noktalarınıza püskürtün. Her yerine püskürtmek israftır zira hakikat halde uygulanmadığında koku daha çabuk dağılır.

SIVI MAKYAJINIZIN HER DAMLASINI KULLANIN

Hepimiz, çöp kutusuna atmadan evvel tüpündeki son sıvı makyaj kesimini sıkmaya çalışırken deneyimledik. Çöpe gitmeden evvel, açıklığı kesin ve tüm kalıntıları plastik bölmelere atmak için bir kaşık kullanın.

GÖZ FARI RENGİNİ GELİŞTİR

Bu kolay numara ile rastgele bir göz farı rengini ağırlaştırmak mümkündür. Beyaz bir göz kalemi alın ve göz kapağını ‘renklendirin’. Akabinde kullanmak istediğiniz far rengini alın ve beyaz eyelinerın üzerine uygulayın. Altındaki beyaz, göz farı rengini ağırlaştırır.

RUJUNUZUN DAHA UZUN KALMASINI SAĞLAYIN

Bu, saatlerce uzun müddet kalıcı renk sağlamak için en uygun ruj rutinlerinden biridir. Ruju her zamanki üzere uygulayın ve fazlalığı emmek için dudaklarınızın ortasına yarım mendil bastırın. Mendilin başka yarısını kullanın ve dudaklarınızın üzerine koyun ve rengi kapatmak için dokunun üzerine yarı saydam bir toz uygulayın.

EV İMALİ DUDAK PARLATICISI

Bir şey kırılırsa, ekseriyetle bir çöp kutusunun içini görür. Bununla birlikte, kırılmış göz farlarını atmak için çok tez etmeyin zira hala çok yararlı olabilirler. Konut üretimi bir dudak parlatıcısı tanımı için göz farını toz haline getirin ve vazelin ile karıştırın.

DİŞLERİNİZDE RUJDAN KAÇININ

Hiç kocaman bir gülümsemeyle bir partiye geldin ve bu denli vakit dişlerinde ruj olduğunu keşfettin mi? Bu utanç verici anlardan kaçınmak için bu ipucunu unutmayın. Rujunuzu sürdükten sonra parmağınızı ağzınıza alın ve parmağınızın etrafını kapatın. Fazla ruj dişlerinize değil parmağınıza silinir.

KURUTULMUŞ MASKARAYI YİNE KULLANIN

Maskaranız kuruduğunda, maskaraya birkaç damla salin solüsyonu ekleyin ve yeterlice çalkalayın. Tuzlu çözelti, maskaraya nem katan ve onu tekrar kullanılabilir hale getiren nötr bir yağlayıcıdır. Çabucak atılmasını engelleyebilecek öbür bir makyaj gereci.

KİRPİK KIVRIMINI KORU

Isıtılmış şekillendirici öğeler, soğuk aletlerden daha tesirlidir. Kirpik kıvırıcılarınızın işe yaradığını lakin kısa bir müddetliğine bulursanız, evvel saç kurutma makinesiyle kıvırıcıları ısıtmayı deneyin. Kirpikleri kıvırmadan evvel biraz soğumaya bırakın, ısı daha uzun mühlet kurumasını sağlayacaktır.

DAHA FAZLA KİRPİK HACMİ

Maskara katları ortasında kirpiklerinize yarı saydam pudrayı basitçe uygulayabiliyorken, kirpiklerinizi şişirmek ve hacim kazandırmak için neden kıymetli maskaralara yüzlerce harcayasınız ki? Büyük olasılıkla, bir kuruş daha harcamadan makyaj çantanızda pudra olacak.

KIVIRCIK SAÇ

Bu numara, her gün kıvırcık saçlarla uğraşanlar yahut bunlarla uğraş edenler için bir lütuf olabilir. Kıvırcık saçların kabarmasının çeşitli nedenleri vardır ve bunlardan biri sizi şaşırtabilir. Saçınızı kurutmak için havlu kullanın! Havlular aslında sürtünme yaratır ve daha fazla kabarma verir. Bunun yerine saçınızı kurutmak için bir tişört yahut pamuklu bir yastık kılıfı deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.