11 yerinden bıçaklandı mesleğini bıraktı

Ankara’da taksicilik yapan Sabri Yılmaz, müşteri olarak aracına binen Baran Mert ve Batuhan Yavuz tarafından, 11 yerinden bıçaklandı. 2 bin 100 lirası ve taksisi de gasbedilen 69 yaşındaki Yılmaz taburcu oldu. Mesleğini bırakma kararı alan Yılmaz, 53 yıllık meslek hayatında birinci kere bu türlü bir şeyle karşılaştığını söyledi.

DHA’nın haberine nazaran, Pursaklar ilçesinde 11 Temmuz günü taksiye binen Baran Mert ve Batuhan Yavuz, bir müddet sonra sürücü Yılmaz’dan aracı durdurmasını istedi. Bu sırada şüpheliler, Sabri Yılmaz’ı 11 yerinden bıçaklayıp, cebindeki parayı ve taksiyi alarak kaçtı. Yol kenarında ağır yaralı bulunan Yılmaz, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yılmaz’ın taksisi daha sonra Keçiören ilçesi Aktepe’de boş toprakta terk edilmiş bulundu. Tıpkı gün bindikleri diğer bir taksinin sürücüsü E.Y.’yi de bıçakla yaralayıp, aracını kaçıran ve ateşe veren şüpheliler Baran Mert ile Batuhan Yavuz, yakalanarak gözaltına alındı. 2 kuşkulu, sevk edildikleri nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘TAKSİ SÜRÜCÜLERİ ELEKTRİKLİ ŞOK YA DA BİBER GAZI KULLANSIN’

Hastanede 5 gün ağır bakımda kalan ve hayati tehlikeyi atlatan Yılmaz, dün taburcu edildi. Meskeninde tedavisi devam eden Yılmaz, olayın tesirinde kaldığını ve mesleğine devam etmeyeceğini söyledi. Yılmaz,”Gece araca bindiler. Yolda sohbet ettik. Bana ‘çocuğun var mı?’, ‘Taksi senin mi?’, Ne vakit çalışıyorsunuz?’ diye sordular. Yanıt verdim. Sonrasında sağ koltukta oturan ‘dur’ demesiyle bıçağı çıkardı, bana saldırdı. O sırada kaçmaya, kendimi dışarı atmaya çalıştım. ‘Paraları sökül’ dedi. Cebimdeki paraları boşalttım. Artık üzerime düşmezler diye düşündüm, otomobilden atladım. Peşimden bir daha gelip beni otomobilin yanına getirdiler. Bagajı, torpidoyu açtırdılar. Çok yalvardım, ‘çocuklarım, torunlarım var, beni bırakın’ diye çok yalvardım. Telefonu cebimden aldılar. Arabayı da alıp gittiler” dedi.

Yılmaz, taksi sürücülerinin bu üzere olaylar karşısında kullanması için araçlarında acil yardım butonu olması gerektiğini belirterek, “5 gün ağır bakımda yattım. Canım gidiyordu. Taksi sürücüleri elektrikli şok ya da biber gazı kullansın. Yardım butonu olsun. Toplam 2 bin 100 TL verdim. Seve seve verdim; canımdan oluyordum, ‘para da otomobil da senin olsun’ dedim. Bu olaydan sonra taksicilik yapmayı düşünmüyorum. Şu an çalışacak durumda değilim. Bundan sonra halim ne olacak. Gereken neyse yapılsın” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.