“1923” müzikali 23 Nisan’da prömiyer yapacak

“1923” müzikalinin prömiyeri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde Askıda Ne Var iş birliğiyle öğrencileri ücretsiz ağırlayarak gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, cumhuriyetin kuruluş hikayesini yeni kuşaklara aktarma misyonuyla hayata geçirilen müzikalin başrollerinde Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar, Elif Gülalp, Ülkü Hilal Çiftçi, Metin Boray Dikenelli, Ozan Persentili yer alıyor.

“1923” müzikalinin prömiyeri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde Askıda Ne Var işbirliğiyle öğrencileri parasız ağırlayarak gerçekleştirilecek.

Müzikalin biletleri 27 Mart’tan itibaren satışa sunulacak

Işık ve ses tasarımından dans koreografilerine, canlı orkestra kullanımından dönem kostümlerine kadar Milli Mücadele ile başlayarak Cumhuriyetin müessese sürecini özetleyen en büyük sahne sanatları eseri olma hususi durumunu de taşıyan müzikalde, bir müze gezisi esnasında kaybolan, kendilerini Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmış olduğu Bandırma Vapuru’nda kabul eden dört arkadaşın hikayesi anlatılıyor.

Yekta Kopan, Mert Dilek ve Mehmet Ergen tarafınca kaleme alınan eserin yönetmenliğini Mehmet Ergen ile Lerzan Pamir, müziklerini Tuluğ Tırpan üstlenirken koreografisini Beyhan Murphy, tarih danışmanlığını ise Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir