Ağıralioğlu’nun İstifasının Ardından İYİ Parti Kulislerinde Neler Konuşuluyor?

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun partisinden istifa etmesinin ardından kulislerde konuşulanları yazdı. 

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkıp partisinden ayrılmasının ardından İYİ Parti kulislerinde konuşulanları aktardı. 

Pehlivan, Meral Akşener’e yakın bir ismin Ağıralioğlu’nun istifasının ardından kendisine ‘İçişleri Bakanı Soylu’nun görevden alınacağının konuşulduğu bir dönemdi. O sıralar, Yavuz Ağıralioğlu bakanlıktaki kadrolaşmaya dair düşüncelerini dile getirir oldu. Hakan Fidan’ın AKP’den Meclis’e gireceği söylentisi yayılınca da MİT Müsteşarı olmayı düşünmeye başladı’ dediğini aktardı.

“Birden fazla dala oynuyor”

Pehlivan, uzun süre önce, ‘Binali Yıldırım, altılı masayı dağıtmak için görevlendirildi. Hatta İYİ Parti’den iki isimle görüşmeler yapıyor. İddia edilen o isimlerden biri de Yavuz Ağıralioğlu idi’ iddiasını duyduğunu ancak teyit ettiremediğini kaydetti. 

Ağıralioğlu’nun istifasının ardından İYİ Parti’den isimlerle görüştüğünü belirten Pehlivan, Akşener’in yakın çalışma arkadaşlarından birinin şunları söylediğini aktardı:

‘AKP’li Faruk Çelik’in ‘Yavuz Bey yapacağı bütün eleştirileri yaptı, artık icraat zamanı’ sözüne dikkat kesilin. Sonra Ağıralioğlu’nun Hasan Doğan’la ve Fahrettin Altun’un bir yardımcısıyla diyaloglarını araştırın, bakın neler çıkar…

Eğer arzuladığı gibi genel başkan yardımcılığı görevi verilseydi, bu istifa gerçekleşmezdi. Ama bence asıl planı şu: İktidar seçimi kaybederse, Mustafa Destici artık BBP Genel Başkanı olarak kalmaz. Ağıralioğlu da hep hayal ettiği gibi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun koltuğuna oturur. Görülüyor ki birden fazla dala oynuyor.”

Pehlivan, söz konusu iddiaları sormak için aradığı Ağıralioğlu’nun ise ‘Söyleyeceklerimi paylaştım. Yeni bir şey söylemenin lüzumu da yok sanki. Mazur görün, süreci izlemeye çalışıyorum’ yanıtını verdiğini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir