Ankara’da ‘Halk ekmek’ atılımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde olduğu kadar çevre ilçelerde de ekmek satış büfelerini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Halk Ekmek Fabrikası’nda yapılan kura çekilişi ile Akyurt, Elmadağ, Gölbaşı, Mamak, Polatlı ve Sincan ilçelerinde 8’i ilk kez hizmete girecek toplam 18 Halk Ekmek Büfesi yeni sahiplerini buldu. Ankara genelinde hizmet veren Halk Ekmek Satış Büfesi sayısı ise son yapılan çekiliş ile 422’ye yükseldi.

Noter huzurunda düzenlenen ve Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği kura çekilişi ile 18 vatandaş ekmek teknesini işletmeye hak kazandı. 292 kişinin başvurduğu halk ekmek çekilişinde, Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Ümit Sevdi de hazır bulundu.

Ümit Sevdi, “Güven, kalite ve lezzet sloganı ile 76 çeşidi aşkın ekmek ve unlu mamuller üreterek Ankara halkına en iyi hizmeti en uygun fiyatlardan vermenin gayreti içindeyiz. Endüstriyel fırınlarımızda el değmeden günde ortalama 1 milyon adet civarında ekmek üretiyoruz. Fırınlarda 200 gramlık ekmek 3 TL’den satılırken biz 250 gramlık ekmeği 2 TL’den tüketicilerle buluşturuyoruz. Piyasaya göre 50 gram daha fazla ve 1 TL daha ucuz olan ekmeğimiz aile bütçelerine ciddi katkı sağlıyor.” şeklinde konuşurken, büfelerin bayram itibariyle hizmete gireceği açıklandı.

Ankara’ da an itibariyle; 250 gramlık normal ekmek 2,00 TL’den, 250 gramlık köy ekmeği 3,25, 250 gramlık kepekli ekmek 3,00 liradan satışa sunuluyor.

Özlem Kalkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.