Bakan Duyurdu: Bu Altcoin Mucidi Tutuklandı!

2022’deki kripto iflaslarının kaçak isimlerinden biri tutuklandı. Karadağ içişleri bakanı Filip Adzic’in gönderisine göre, yaklaşık bir yıldır aranan altcoin kurucusu göz altında.

Karadağ içişleri bakanı, aranan altcoin kurucusunun tutuklandığını bildirdi

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’un Karadağ’da tutuklandığı bildirildi. Karadağ coğrafi olarak Sırbistan’ın güneyindedir ve ülke ile sınır komşusudur. Ülkenin içişleri bakanı Filip Adzic’in gönderisine göre, Terra Luna’nın kurucu ortağı Do Kwon olduğundan şüphelenilen bir kişi 23 Mart’ta Balkan ülkesi topraklarında tutuklandı.

Duyuru ilk yapıldığından beri yerel haber kuruluşu Vijesti, duyuruyu yapan Twitter hesabının Karadağ içişleri bakanına ait olduğunu ve tutuklanan kişinin Güney Kore uyruklu olduğunu doğruladı.

Karadağ içişleri bakanı Filip Adzic’in açıklamalarına göre:

Karadağ polisi, en çok aranan kaçaklardan biri olduğundan şüphelenilen bir kişiyi, Singapur merkezli Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Güney Kore vatandaşı Do Kwon’u tutukladı.

Sahte belgelerle yakalandı

İçişleri bakanı Adzic, Terra’nın kurucusu ve eski CEO’sunun kullanıcıların “40 milyar dolarlık” kaybından sorumlu olduğunu belirtti. Ayrıca, şüphelinin Podgorica havaalanında “sahte belgelerle” yakalandığını paylaştı. Yetkililer şu anda şüphelinin Do Kwon olup olmadığını tespit etmeye çalışıyor. Kriptokoin.com olarak gelişmeleri aktarıyor olacağız…

Sırbistan’da olduğu biliniyordu

Aralık 2022’den bu yana Güney Koreli savcılar, Kwon’un Güney Kore ile iade anlaşmasının bulunmadığı Sırbistan’da saklandığını iddia ediyordu. 26 Eylül 2022’de, Güney Kore, Singapur ve ABD’deki düzenleyici makamlar, Kwon’un Mayıs 2022’de 40 milyar dolarlık Terra Luna (LUNC) ve Terra USD (USTC) ekosisteminin çöküşünde rol oynadığı iddiasıyla tutuklanması için bir Interpol kırmızı bülteni yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir