Beylikdüzü’nde yanlış anlaşılma hengamesi: 2 yaralı, 6 gözaltı

İstanbul Beylikdüzü’nde yanlış anlaşılma sonucu çıkan hengamede 2 kişi yaralandı, 6 kişi gözaltına alındı.

Olay, geçen pazar günü Gürpınar Mahallesi’nde büfenin önünde yaşandı. Teze nazaran, alkollü biçimde büfeden çıkan Gönül Gökmen O.’nun sendelediğini gören Yasin A., bayanı tutmaya çalıştı. Durumu yanlış anlayan Gönül Gökmen O.’nun eşi Umut O. Yasin A. ve yanındaki arkadaşına saldırdı. Yaşanan arbedeye tarafların arkadaşlarının da karışması ile tekme ve yumruklar havada uçuştu.

Arkadaşının dövüldüğünü gören Berkan K., belinden çıkardığı silahla Umut O. ile arkadaşı Metin G.’ye gerçek 3 el ateş etti. Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Hengame sırasında yaralanan Umut O. ve Metin G., sıhhat takımlarının yaptığı birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Silahla yaralanan Metin G. ve darptan ötürü yaralı olan Umut O.’nun sıhhat durumun güzel olduğu öğrenildi.

Polis olayla ilgili inceleme başlatırken, Gürpınar Polis Merkezi Asayiş Ofis takımlarının çalışmasıyla Erol Ö., Erkan Ö, Yasin A., Hakan Ö., Serkan Ö. ve Berkan K. gözaltına alındı.

SUÇU BABASI ÜSTLENMEYE ÇALIŞTI

Olay sonrasında Berkan K.’nın babası Murat K., polis merkezine giderek, Metin G.’yi vurduğunu, daha sonra silahı denize attığı tarafında tabir verdi. Güvenlik kamerası imajlarını inceleyen polis takımları, silahı Berkan K.’nın kullandığını tespit etti. Yapılan çalışma sonucunda Berkan K. silahla birlikte yakalanırken, babası Murat K.’ya “Suçu üstlenme” kabahatinden süreç yapıldı.

Gönül Gökmen O’nun olaydan evvel büfeden alkol aldığını tespit eden polis grupları, yasak saatte alkol satışı yapmasından ötürü büfeye cezai süreç uyguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.