Binance’in Önemli LUNA Duyurusunun Detayları Belli Oldu!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, küllerinden doğmaya çalışan Terra’nın (LUNA) yeniden adlandırılan ekosistem token’lerini destekleyeceğini duyurdu ve airdrop’a ilişkin detayları paylaştı.

Binance, Terra’nın yeni token’leri LUNC ve USTC’yi destekleyecek

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, tarafından bugün yapılan duyuruya göre, LUNA ve UST dahil olmak üzere eski Terra ekosistem token’leri sırasıyla LUNAClassic (LUNC) ve UST Classic (USTC) olarak yeniden adlandırılacak.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, Terra ekosistem token’lerinin yeniden adlandırılmasının yanı sıra, projenin yeni token’lerinin tüm uygun kullanıcılara token airdrop’unu destekleyeceğini ve Terra’nın dağıtım planına göre dağıtılacağını açıkladı. Gelişme, popüler bir kripto para birimi medya kuruluşu olan Wu Blockchain tarafından Twitter’da da duyuruldu:

Binance, Terra ağının Terra Classic adı altında yeniden markalanmasını ve onun airdrop’unu destekleyecek. Binance, Terra proje ekibinin token dağıtım planına göre tüm uygun kullanıcılara Terra 2.0 (yeni tokenler) verecek. Eski tokenler, LUNC ve USTC olarak yeniden adlandırılacak.

Binance’in işlem süreci nasıl ilerleyecek?

LUNA (Eski Token), UST (Eski Token) alım satım durdurma süreci

26 Mayıs 2022’de LUNA (eski token) ve UST (eski token) para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak. Sonrasında, aynı tarihte, alım satım durdurulacak ve LUNA/BUSD ve UST/BUSD spot alım satım pariteleri listeden çıkarılacak ve ilgili spot bekleyen emirler iptal edilecek.

LUNA (eski token), UST (eski token) kodu LUNC, USTC olarak değiştirilecek

  • LUNA (eski token) kodu LUNC olarak değiştirilecek.
  • UST (eski token) kodu USTC olarak değiştirilecek.

LUNC, USTC işlem kurtarma süreci

30 Mayıs 2022’de LUNC/BUSD ve USTC/BUSD spot trade’e açılacak ve LUNC ve USTC token’lerinin yatırılması ve çekilmesine devam edilecek.

Terra (LUNA) yeni token airdrop’unun detayları

Binance, Terra proje ekibinin token dağıtım planına göre Terra 2.0 LUNA’yı (yeni tokenler) tüm uygun kullanıcılara dağıtacak. Spesifik dağıtım oranı ayrıca ilan edilecek

Blockchain’de UST’yi (eski token) kilitleyin ve sertifika olarak AnchorUST (aUST) alacak. Bu nedenle, Binance Stake platformu aracılığıyla UST (Old Token) kilitlemesine katılan kullanıcılar bu airdrop için uygun ve bu airdrop planına dahil edilecek.

Saldırı öncesi anlık görüntü şunları içeriyor: para birimi marjlı sözleşme hesabında spot hesap, kaldıraçlı hesap, Binance hazine hesabı, bahis hesabı ve LUNA (eski token) ancak U-marjlı sözleşme hesabını içermiyor. Saldırı sonrası anlık görüntü, spot hesapta LUNA (eski token) ve UST (eski token) içeriyor.

Kaldıraçlı hesaplar, kredi hesapları ve bu hesaplardan spot hesaplara aktarılan LUNA (eski tokenler), UST (eski tokenler) airdrop kapsamında olmayacak. LUNA (eski token) ve UST (eski token) staking kilitlenmesine katılan kullanıcılar için, özel airdrop dağıtım detayları ayrıca duyurulacak.

ABD vatandaşları, tüzel kişiler ve ticari veya ekonomik yaptırımlar listesindeki bölgeler bu airdrop’u alamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.