Çakarlı minibüsle 10 milyon dolarlık gasp

Fatih’te minibüslerine yerleştirdikleri çakarla kendilerine polis süsü veren 4 şüpheli, döviz bürosundan çıkan kişiyi darbedip minibüse bindirdikten sonra içinde 10 milyon dolar olduğu iddia edilen çantasını gasp etti.

Olay, dün saat 11.00 sıralarında Laleli Ordu Caddesi’nde meydana geldi. İddialara göre; 4 şüpheli, çakarlı minibüsleriyle bir sokağın başında beklemeye başladı. Şüpheliler, daha sonra döviz bürosundan çıkan kişiye kendilerini polis olarak tanıttı. Şüpheliler, kendilerinden şüphelenince darbettikleri kişiyi minibüse bindirdi. Şüpheliler, içinde 10 milyon dolar bulunduğu iddia edilen çantayı gasbettikten sonra kaçırdıkları kişiyi araçtan indirip kaçtı. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Çevrede güvenlik kameralarını inceleyen ekipler şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Çevre esnafı Cemil Tanrıverdi, “Saat 11.00 – 11.30 sıralarında siyah bir araba geliyor. Bir adamın parasını çalıp, arabanın içine koyuyorlar. Adamda yüklü miktarda para varmış. Sonra normal polisler geliyor, kameralardan tespit etmeye çalışıyorlar. Çalmadan önce ‘Biz polisiz’ demişler, kendilerini o şekilde tanıtmışlar. Soyup, gitmişler arabayla” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.