Candan kardeşlerle ikna toplantılarına gitmişler! O çeteye ikinci darbe

Candan kardeşlerden sonra onlarla birlikte toplantılara katılan ikna ekibi de gözaltına alındı. Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin üyesi olduğu o suç örgütüne ilk operasyon 2020 yılında yapıldı. Çetenin lideri Eren Koç ve adamları tutuklandı.

POLİSLİKTEN ATILMA

Operasyon daha sona ermemişti. Çünkü çetenin dışında bir lideri daha vardı. O da polislikten atılan Kaan kod adlı Onur Apaydın idi. 2,5 yıl sonra o ve diğer adamları yakalandı.

3. DALGA CANDAN KARDEŞLERE

3. dalga operasyonu da Bahar-Nihal Candan kardeşlere yapıldı. Candan kardeşler iddiaya göre hem çetenin para kasası hem de vitrini idi. İkisi de tutuklandı.

Bahar-Nihal Candan kardeşlerle birlikte yemekli ikna toplantılarına katılan başka çete üyeleri de vardı. Onlar 3 operasyonda da deşifre olmadılar. Hala dışardaydılar ve hala aynı yöntemle dolandırıcılık yapmaya devam ediyorlardı.

MAĞDUR SAYISI 36’YA YÜKSELDİ

Yeni mağdurlar dolandırıcılık büro amirliğine o şüphelilerin isimlerini verdi. Ekipler hemen harekete geçti ve 3 operasyonda da deşifre olmayan o çete üyelerinin peşine düştü. Ve suç örgütüne 4. kez operasyon yapıldı. 6 şüpheli gözaltına alındı ve onlardan 3’ü polis sorgusunun ardından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx