CHP’li Faik Öztrak’tan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’ya: Bari susup, en azından utanmayı bilin

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Konya’da hekim Ekrem Karakaya’nın hasta yakını Hacı Mehmet Akçay tarafından katledilmesine ait CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin” kelamlarını eleştiren Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’ya reaksiyon gösterdi.

“REİSİNİZ SİZİN SÖZÜNÜZLE ÜZGÜN BİLE GÖRÜNMEDİ”

“Doktorlarımıza ‘giderlerse gitsinler’ diyen reisiniz konuşmasında kaybettiği belediyeler için hüzün tabir etti. Lakin vazifesi başında katledilen tabibimiz için tek söz hüzün tabir etmedi. Sizin tabirinizle üzgün bile görünmedi. Bari susup, en azından utanmayı bilin.”

NE OLMUŞTU?

CHP başkanı Kılıçdaroğlu Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat çalışanına ‘giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” yansısını göstermişti.

Bakan Koca, toplumsal medyadan Kılıçdaroğlu’na verdiği karşılıkta, “Bir tabibin katledilmesi karşısında zerre kadar keder içermeyen şu kelamları milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Beyefendi. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?” tabirlerini kaydetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.