CHP’li gençlerden Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum hakkında kabahat duyurusu

CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi Kent Problemleri ve Kent Siyasetleri Kurulu ile İklim Krizi ve Ekoloji Komitesi üyeleri, İzmir’e gelmek üzere yola çıkan Nae Sao Paulo gemisinin söküm ihalesini alan Sök Denizcilik Ticaret Ltd. Şti. ile verilen söküm müsaadesi nedeniyle Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

“TALANIN ÖNÜ AÇILACAK”

İzmir Adliyesi önünde toplanan CHP’li gençler, savcılığa kabahat duyurusunda bulunduktan sonra basın açıklaması yaptı. Kent Sıkıntıları ve Kent Siyasetleri Komitesi ismine konuşan CHP Gençlik Kolları Genel Lider Yardımcısı Cevat Eren Arslan, hükümetin Anayasa’da yer alan “Kamunun sıhhatini ve çevreyi koruma” prensibine uymadığını savundu. Arslan, şöyle konuştu:

“Nae Sao Paulo isimli gemi ile ilgili süreci dikkatle takip ediyoruz. Bugün sorumlular hakkında kabahat duyurusunda bulunduk. Hükümet ve bakanlığın kamunun sıhhatini ve çevreyi müdafaa üzere temel bir vazifesi var. Ne yazık ki verilen müsaadeyle etraf talanının önü açılacak. Halkın sıhhati riske atılarak etraf talan edilemez. Bakanlık, derhal bu yanlış karardan dönmelidir. Verilen bu müsaadenin iptal edilmesini talep ediyoruz. Türkiye, dünyanın çöplüğü değildir.”

İSTANBUL’DA DA AÇIKLAMA YAPTILAR

CHP’li gençler, İstanbul’da da kabahat duyurusunda bulunup basın açıklaması yaptı. İstanbul Adliyesi önünde İklim Krizi ve Ekoloji Kurulu ismine konuşan CHP Gençlik Kolları Genel Lider Yardımcısı Uygar Elitoğ,diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.