Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biden bize Yunanistan koşulu koymadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD şu anda Fırat’ın doğusunu terk etmek durumunda. Astana sürecinden çıkan tespit bu. Zira oradaki terör örgütlerini besleyen Amerika” dedi.

Erdoğan, “(Suriye’nin kuzeyine) Yeni bir harekat konusu ulusal güvenlik tasalarımız giderilmediği sürece gündemimizde yer almaya devam edecek.” tabirlerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarında öteki satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Huduttan 30 kilometre güneye kadar, terör örgütleriyle gayretimizde Rusya’nın da İran’ın da yanımızda olmasını istiyoruz

“Putin’in çabalarımız noktasında bakışı olumlu. Bize çok farklı kimi teklifleri oldu. Doğal gaz, Akkuyu ve öbür mevzularda dayanışmamızı sürdürüyoruz.

(Tahıl koridoru) Artık bu hafta bu mutabakatı yazılı bir metne bağlamak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde de planın uygulanmaya başlanmasını temenni ediyoruz.”

Amerika’nın oradaki elemanları terör örgütü mensuplarına eğitim yaptırıyor. Bu eğitim esnasında rejimin bayrağını da orada bunlar dalgalandırıyorlar. Burada da kalkıp rejimin bayrağını orada dalgalandırmakla sanki Türk ordusunu aldatır mıyız diye düşünüyorlar. Bunu yemezler.
Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.