Denizli’de kıskançlık nedeniyle asit atılan bayan kurtarılamadı

2005 yılında kayınvalidesini öldürdüğü gerekçesiyle cezaevine atılan Özgür Günden, 9 Mayıs 2022’de İstanbul’dan Denizli’ye gelen sevgilisiyle otelde kaldı.

Pamukkale ilçesindeki Karahayıt Mahallesi’nde 27 yaşındaki Özbekistan asıllı sevgilisi Sojida Kalandarova ve onun Kırgızistan asıllı arkadaşı Sarvinoz K. (23) ile birlikte otele gitti.

Telefonunu göstermeyince sinirlendi

İkili ortasında kıskançlık ve aldatma savı yüzünden tartışma çıktı. Sojida Kalandarova’nın telefonunu denetim etmek isteyen Özgür Günden, olumsuz karşılık alınca çılgına döndü.

Emanet bıraktığı poşeti aldı

Yaşanan arbede sırasında yüzünden tırmalanan Özgür Günden, öfkeyle lobiye inip emanet bıraktığı poşeti alarak odaya geri döndü.

Özgür Günden, poşetten çıkardığı kutunun kapağını açarak içerisindeki asidi canice, dehşetten birbirlerine sarılan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K.’nın üzerine savurdu.

Kendi yüzüne de geldi

Yaralanan her iki bayanın çığlıklar atarak yardım istediği hücumda, kendi yüzüne de asit gelen Özgür Günden ise sağ gözünü kaybetti.

Olayın akabinde kaçarak otelden uzaklaşan Özgür Günden’in peşine düşen Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT) ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı takımları, şüphelinin izini adım adım takip etti.


“Asit dökmedim porçöz attım”

Şüphelinin yurt dışına kaçmaya hazırlandığını tespit edilen JASAT, Özgür Günden’i Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan akrabalarına ilişkin metruk meskende saklandığını belirledi. Gizlendiği adreste yakalanan saldırgan, Denizli’ye getirilerek adliyeye sevk edildi. Pişman olduğunu tabir ederek “Asit dökmedim. Yalnızca porçöz attım” diyen Özgür Günden, ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşama 38 gün tutunabildi

Yaşanan asitli akında yaralanan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K., sıhhat vazifelilerinin birinci müdahalesinin akabinde Denizli Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Sarvinoz K., tedavisinin akabinde taburcu edilirken; saldırganın asıl amacı olan ve bedeninin büyük bir kısmında 3.’cü derece yanıklar oluşan Sojida Kalandarova, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Hekimlerin hayatta tutabilmek için büyük çaba verdiği genç bayan, olayın akabinde 38 gün sonra tedavisinin devam ettiği ağır bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.