Düzce’de şimdiden tezgahlara palamut yağdı

Düzce’de balık tezgahlarında palamut yerini aldı. Geçtiğimiz sene gözükmeyen palamut bu yıl denizlerce bol var. Tezgahta tanesi 20 liradan satılan palamudun önümüzdeki dönem ile birlikte ucuzlaması bekleniyor.

Av yasağı 1 Eylül’de bitiyor

1 Eylül prestiji ile denizlerdeki avlanma yasağının kalkması ile birlikte ticari tekneler denize açılacak.

Balıkçılara nazaran, geçtiğimiz sene denizlerde çıkmayan ve sevenlerini üzen palamut bu yıl denizlerce bol var.

“Şimdiden tezgahlara palamut indi”

İHA’nın haberine nazaran, Düzce’de tezgahına palamut getiren Balıkçı Tuncay Kılıç, palamudun dönemi olduğunu şimdiden tezgahlara balığın indiğini belirterek, “Şu anda önemli manada palamut var. Geçen sene olmamıştı. Sevindirici haber ise yem de var. İlerleyen vakitlerde ayın 15’inden sonra olta balıkçılığı özgür olacak. Bu sene palamut dönemi olacak üzere duruyor.


Tekneler hazırlıklarını yaptı

Şu anda tekneler hazırlıklarını yaptı. Herkes dönemi bekliyor. Biz de sevindik. Palamut var, inşallah âlâ bir palamut dönemi geçireceğiz. Denizlerde olduğumuz için denizde gördüklerimizi söylüyoruz. Sevindirici haber her yerde gözüküyor. İlerleyen vakitlerde güzel olacağını ve bol bol palamut yiyeceğimizi düşünüyorum.


Fiyatı çok yüksek ya da düşük olmaz

Fiyatları çok yüksek olmaz çok düşük de olmaz. Çok olduğu için de palamut birçok besin eserinden daha ucuz. Çok olacağı için tezgahlarda yerini alır ve herkes de yer diye umut ediyoruz. Şu anda çingene palamudu dediğimiz ilerleyen günlerde biraz daha büyüyecek.

Palamut, şu anda 250-300 gram ortasında, daha da büyüyecek

Şu anda 250-300 gram ortasında balıklar. İlerleyen vakitlerde büyüyüp yağlanacak.” tabirlerini kullandı.

Fiyatı düşecek

20 liradan satılan palamudun dönemin açılması ile birlikte fiyatının da düşmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.