Erden Timur muştuyu verdi! “Çarşamba ve perşembe…”

Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, büyük kısmını 10 kişi oynadıkları ve uzatma kısmında attıkları golle 2-1 kazandıkları Gaziantep FK maçındaki hakem idaresini eleştirdi.

Nef Stadı’nda oynanan karşılaşmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Timur, “Her geçen gün daha güzel olacak. 10 kişi kaldıktan sonra muazzam bir çaba ortaya koyduk. Şiddetli bir çabayı kazandık. Hakem yanılgılarını konuşmayalım, bağımsız şahıslara inceletip, Türkiye Futbol Federasyonundaki (TFF) yetkililere aktaralım istedik. Her maçta hakemleri de yenmek zorunda kalmak artık sıradanlaştı. Bu maçta da hiç kimsenin ikinci sarı kart demeyeceği bir karar ve sayamayacağım bir sürü şey. Bundan birkaç gün evvel rakip ekiplerden birinin net olmasına karşın penaltı verilmeyen bir olay var. Her vakit gerçek davranmanın karşılığı bu olmamalı.” diye konuştu.

TFF ile tespit ettikleri hakem yanlışlarına ait görüşme yapacaklarını vurgulayan Erden Timur, şu sözleri kullandı:

“Bu işe artık dur diyeceğiz. Türk futboluna kötülük edenlerin sonuçlarına katlanması gerekiyor. Bu bahiste federasyon yetkilileriyle gerekli görüşmeleri yaptık. Her vakit Galatasaray üslubuna yakışan bir halde olacağız. Bu kasıtlar yalnızca bize değil yeni seçilen federasyonun idare stiline da yapılıyor. Bundan sonra da bu türlü şeyler olduğu surece gereken şeyleri söyleyeceğiz. Hiç kimsenin bize ziyan vermesini kabul etmiyoruz. Gereken tüm mevzuları ilettik ve ileteceğiz. Galatasaray her maçta hakemleri yenmek zorunda değildir. Bu bir halde son bulacak. Son bulana kadar da gayretimize devam edeceğiz. Sabrımızın sonucunda farklı şeyler gördüğümüz için konuşacağız. Futbol ailesinin hepsinin paydaşlarına sahip çıkması gerekiyor.”

Son olarak transfer çalışmalarıyla ilgili de konuşan Timur, “Birkaç gün içinde transferlerin hepsi gelmiş olacak. Herkesin beklentisini anlıyorum ancak rakiplerimizden yaklaşık 3 ay geç transfere başladık. Finansal olarak bir gerçeklik var. Geçen yıldan bu yana 52 milyon avronun üzerinde gelir azalması var. Çok yeterli futbolcuları almak zorundayız. Transferler çarşamba ve perşembe günü ülkemize gelmiş olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.