Formulaz tahta otomobil yarışları nefes kesti

Karadeniz’de klasikleşen tahta otomobillerin gayreti Red Bull Formulaz düzenlendi.

Bu sene 13. kere gerçekleştirilen aktiflik bir sefer daha renkli anlara sahne oldu. Tarih boyunca sivri zekasıyla ün salmış Karadeniz beşerinin 1900’lü yılların başlarında yüksek noktalardan aşağı daha süratli inmek için ürettiği tahta otomobillerin yarıştığı Red Bull Formulaz, 13. kere Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Tunca beldesinde düzenlendi. Marangozlarda günlerce süren çalışmaların sonunda ortaya çıkan el emeği tahta otomobillerin büyük uğraşı renkli anlara sahne oldu. El emeği tahta otomobillerin yapılarak oluştuğu müsabakada 54’ü erkek 9’u bayan olmak üzere 63 kişi yarıştı.

Red Bull Formulaz aktifliğine Rize Valisi Kemal Çeber, Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi Osman Aşkın Bak, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, Çaykur Rizespor Kulüp Lideri İbrahim Turgut, Tunca Belediye Lideri Ahmet Naci Aytemiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarıştığı sırada arabası kırılan Okan Sarı, “Burası güç bir parkur, yarışırken arabayı kırdım. Geçen yıl da tekrar otomobilim kırılmıştı parkuru tamamlayamamıştım. Bir dahaki yıl daha yeterli hazırlanman gerekiyor” dedi. Final çizgisine yaklaşırken arabasının direksiyonu çıkan Mert Akıngül, “Direksiyon çıktığı için arabayı sürükleyerek finale taşımak zorunda kaldım. Artık otomobilimi tamir edeceğim bir üst kümede yarışa devam edeceğim” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.