Honor’un yeni bütçe dostu tablet modeli Pad X8 resmen tanıtıldı

Huawei bünyesi altında faaliyet gösterirken, 2019 yılında Çinli teknoloji devine yapılmaya başlanan ambargoların ardından bir başka Çinli gruba satılan Honor, artık Huawei’den tamamen bağımsız ve farklı bir marka olarak hayatına devam ediyor. Özellikle bu ayrılışın yaşandığı aylardan sonraki ilk birkaç ayı son derece aktif geçiren şirket, son zamanlarda biraz sessizliğe bürünmüştü. Ancak dün resmi tanıtımı yapılan yeni bütçe dostu tablet modeli, bu sessizliği de noktalamış oldu.

Honor Pad X8’e baktığımız zaman son derece mütevazi özelliklerle donatıldığını görüyoruz. Karşımıza, 10,1 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde LCD panelle çıkan tabletin inç başına piksel yoğunluğu yalnızca 224 ppi oluyor. Üstelik tabletin %80,6’lık ekran gövde oranıyla son derece kalın çerçevelere sahip olduğunu da belirtelim.

Honor’un yeni bütçe dostu tablet modeli Pad X8 resmen tanıtıldı

Gücünü MediaTek Helio G80 yonga setinden alan cihaz, bu işlemcisini 4GB RAM + 128GB dahili depolama alanı veya 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekliyor. Bununla birlikte isteyen tablet kullanıcılarının dahili depolama alanını microSD kart ile destekleyebileceğini de hatırlatalım.

Arka yüzeyinde 5MP ön yüzeyinde ise 2MP’lik kameralar bulunan Honor Pad X8 elektriksel gücünü ise 5100mAh’lık bataryasından alacak. İlk etapta sadece Çin’de satışa sunulacak olan tabletin çıkış fiyatı ise 185 dolar olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.