İlhan Palut: ‘Beraberlik doğal sonuç’

Spor Toto Harika Lig’in 2. haftasında Medipol Başakşehir ile 0-0 berabere kalan Otomobilim.com Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, “Genel manada baktığınız vakit beraberliğin aslında doğal sonuç olarak görüldüğü bir müsabakaydı.” dedi.

Palut, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, iki grubun da Avrupa maçının akabinde bu müsabakaya çıktığını anımsattı.

Medipol Başakşehir’in topa daha çok sahip olduğunu vurgulayan Palut, şunları kaydetti:

“Bu da bizim bugün için onları karşılamada uyguladığımız stratejinin bir sonucuydu. Zira bekleyip toplar kazanıp top onlardayken geçiş talihleri kovaladık. Top bizdeyken aslında oyunumuzu oynamaya çalıştık. Periyot devir biz karşılık verdik. Genel manada baktığınız vakit beraberliğin zati doğal sonuç olarak görüldüğü bir müsabakaydı.”

Palut, ligde iki maç oynadıklarını ve ikisinde de gol atamadıklarını hatırlatarak, “İkisinde de gol atamadık, gol yemedik. Kaybetmedik, kazanamadık. Biz kazanan kadro alışkanlığına tekrar geri dönmek istiyoruz. Evet bugün oyuncularım çok yeterli çaba etti ancak daha yeterli olmalıyız. Daha çok atak yapmalıyız. Daha çok kazanmak için oynamalıyız. Tekrar bu hüviyetimize de en kısa vakitte dönmenin çalışmalarını oyuncularımızla birlikte yapacağız. Önümüzdeki hafta hem hazırlıklar hem de biraz daha fizikî açıdan toparlanmayla geçecek. Önümüzdeki maça bu halde hazırlanmış olacağız.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.