İngiliz ordusunun toplumsal medya hesapları çalındı

İngiliz ordusu, Twitter ve YouTube hesaplarının hacklenip kripto para paylaşımları yapıldığını doğruladı. Yapılan açıklamada, bahse ait soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ordunun, Twitter hesabında NFT (nitelikli fikri tapu) paylaşımı retweet edildi. YouTube kanalında ise iş adamı Elon Musk’ın kripto para ile ilgili görüntüleri paylaşıldı.

Ordu hesaplarının isimlerini de değiştiren şahıs yahut şahısların kim olduğuna dair açıklama yapılmadı. Twitter hesap isminin “Bapecslan” olarak değiştirilmesinin akabinde, hesap ayarları dün öğlenden sonra eski ayarlarına geri getirildi.

Twitter’dan durumla ilgili paylaşım yapan ordu, “Geçici paylaşım kesintilerimizden ötürü özür dileriz. Kaza ile ilgili soruşturma yürüteceğiz ve nedenini öğreneceğiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler. Olağan paylaşımlarımız artık devam edecek” açıklamasında bulundu.

Guardian’ın haberine nazaran ordu sözcüsü “Ordunun Twitter ve YouTube hesaplarının ihlal edildiğinin farkındayız.Olayla ilgili soruşturma yürütülüyor. Bilgi güvenliğini son derece ciddiye alıyoruz ve sorunu çözmek için uğraşıyoruz. Soruşturma tamamlanana kadar daha fazla yorum yapmak uygun olmaz.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.