Konser iptallerine yabancı sanatkarlar da eklendi

Türkiye’de son vakitlerde birçok aktiflik ve konser ‘milli ve manevi hassasiyetler’ gerekçesiyle, bilhassa de toplumsal medyada birtakım kümeler tarafından amaç gösterilip valilik ve kaymakamlıklarca bir bir iptal ediliyor.

Bu iptaller halkasına son olarak ‘Kuran ayetlerini müzik yapıyor‘ gerekçesiyle maksat alınan dünyaca tanınan İranlı müzisyen eklendi. Namjoo’nun Türkiye turnesi kapsamındaki iki konseri iptal edildi. Mohsen Namjoo’nun 2-10 Aralık tarihleri ortasında İstanbul, Bursa, Ankara, Konya ve Van’da sahne alması bekleniyordu.

BURSA VE KONYA KONSERLERİ İPTAL EDİLDİ

Daha evvel birçok aktifliği iptal edilmesi için amaç gösteren ‘Müdafaa-i İslam Hareketi’ isimli oluşum ve Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Genel Lideri Mustafa Çopursuz, Namjoo’nun konserinin iptal edilmesi için kampanya başlatmıştı. Gerekçesiyse müziklerinde Kuran ayetlerini kullanması.

Sanatçının konserlerinin biletlerinin satıldığı biletix.com’a nazaran 3 Aralık Bursa ve 8 Aralık Konya konserleri iptal edildi. Ankara ve İstanbul konserlerinin biletlerinin hala satışta olduğu görülürken 10 Aralık Van konseri için biletler şimdi açılmamış.

BAKAN ERSOY: HUKUKSUZ BİR UYGULAMA VARSA HUKUK DÜZELTİR

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’sa dün bu gaye göstermelerin akabinde iptal edilen konser ve şenlikler için “Eğer haksız bir uygulama olduğu düşünülüyorsa, hukuk yoluyla karar düzeltme talep edilebilir” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.