Lüks erkek modasının 2023 trendleri…

SÜRDÜRÜLEBİLİR LÜKS

Sürdürülebilirlik, bu yıl erkeklerin lüks modasında merkezi bir unsur olarak ön plana çıktı. Lükse düşkün erkekler, sadece şık değil, aynı zamanda çevre dostu olan giyim ve aksesuarları tercih etti. Özellikle sürdürülebilir malzemeler ve dünyanın kısıtlı kaynaklarına saygı duyan üretim teknikleri bu moda akımına yön verdi. Lüks markalar için çevre dostu malzemelere, organik pamuk, geri dönüştürülmüş polyester ve hatta yeniden kullanılan kumaşlar ön plana çıkıyor.

TEKNOLOJİYLE İÇ İÇE GİYİM

Teknoloji hayatımınızın her alanına olduğu gibi erkeklerin lüks moda dünyasına da girdi. Tasarımcılar kıyafetlerine teknolojik özellikler eklemeye başladı ve adeta modanın sınırlarını zorladı. Kıyafetlere gömülmüş sensörler veya giyilebilen teknolojik aksesuarlar bu akımın öncü ürünleri. Bu ürünler, giyenlerin sağlıklarını izlemelerine, evdeki ocağın sıcaklığını ayarlamalarına veya telefon görüşmelerini bilekleri üzerinden yapmalarına olanak sağlıyor. (Iwatch örneğinde olduğu gibi) Moda ve teknolojinin birleşimi, hava temizleme sistemleri içeren takım elbiselerden, konfor ve duruşu artıran akıllı tabanlı spor ayakkabılara kadar pek çok şeyde kendini gösteriyor.

CİNSİYET ÖTESİ MODA

Bir diğer dikkat çeken trend, lüks giyimde cinsiyet-ötesi modanın yükselmesi. Erkekler giderek geleneksel cinsiyet normlarının sınırlaeını zorlayan kıyafetleri tercih ediyor. Lüks markalar da bu talebe kayıtsız değil. Kadın ve erkek giyimindeki keskin sınırları büken tasarımlar yaratıyorlar. Pembe ceketler, transparan gömlekler pek çok örnekten sadece birkaçı.

LÜKS SOKAK MODASI

Lüks sokak modası, erkek modasının dünyasında hala büyük bir itici güç. Yüksek kalitedeki modayı kentsel sokak tarzıyla birleştirme fikri, hala modaya hükmediyor. Off-White, Balenciaga ve Supreme gibi markalar bu alandaki öncü güçler. Bu akımla hoodieler, spor ayakkabılar ve grafik desenli tişörtler, modern erkeğin gardırobundaki temel parçalar haline geldi. Sokak modası sıklıkla rahat ama şık bir görünüm yaratırken geleneksel lüks ile sokak stilini karıştıran bir stil oluşturmayı hedefliyor. Ve başarıyor. Öyle ki bu yıla da damgasını vurdu.

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ LÜKS

Bireyselliğin her geçen gün ön plana çıktığı dünyada, kişiselleştirilmiş lüks de gün be gün ivme kazanıyor. Erkekler giderek özel tasarım ve siparişe özel parçalar arayışında, kişiliklerini yansıtan kıyafetler istiyor. Lüks markalar, müşterilerin malzemeleri, renkleri seçmelerine imkan veren özelleştirme hizmetleri sunuyor. Özel olarak dikilmiş takımlardan gömleklere ve özel tasarım aksesuarlara kadar, erkekler kişiliklerini yansıtan kıyafetler giyebiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx