Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Türkiye’de yağışlar Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde tesirli olmaya devam ediyor. Yurdun kalanında ise kesimli ve az bulutlu bir hava görülüyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Doğu Karadeniz ile Batı Karadeniz, Orta Ege ve Akdeniz’de vakit zaman fırtına düzeyine çıkacak halde kuvvetli esiyor. Öteki kıyılarda ise orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 22 Haziran 2022…

22 Haziran bugün hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde yağış yok, modüllü bulutlar görülüyor. Sıcaklık İstanbul’da 29, Edirne’de 36, Bursa ve Kocaeli’de 31 derece ölçülüyor. Ege Bölgesinde az bulutlu, güneşli bir gökyüzü var. Sıcaklık İzmir’de 34, Muğla’da 36, Afyonkarahisar’da 26 derece ölçülüyor. 36-37 derece sıcaklık ölçülen kentlerde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı. Akdeniz Bölgesi kesimli ve az bulutlu bir havaya sahip. Fakat doğu kentlerde sağanak geçişleri de görülebilir.

Sıcaklık batı kesitlerde en yüksek 35 derecelerde ölçülüyor. Orta ve doğu kesitlerde ise 32-33 derece sıcaklık var. This is a modal window.Video oynatılamadı, ağ ya da sunucu kusuru yahut belirtilen format desteklenmiyor. İç Anadolu Bölgesinde modüllü bulutlar görülüyor fakat gök gürültülü sağanaklar da tesirli olmaya devam ediyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 27-28 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü yağış doğu bölümlere çekiliyor.

Karadeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Bölgenin doğusunda bu yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınları, mahallî dolu yağışları, heyelan üzere aksiliklere karşı önlemli olunmalı.

Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyi gök gürültülü sağanak yağışlı, bölgenin kalanı ise modüllü bulutlu. Sıcaklık Kars ve Erzurum’da 19-20, Malatya’da 29, Hakkari’de 25 derece ölçülüyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 34-35 derece ölçülüyor. Perşembe günü sıcaklıkların birkaç derece daha yükselmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.