Mihriban Göktürk Türkiye şampiyonu oldu 

Üniversiteler Ortası Muay Thai Türkiye Şampiyonasında İstanbul Kent Üniversitesi Psikoloji kısmı öğrencisi Mihriban Göktürk, Türkiye şampiyonu oldu. 

Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Muay Thai Federasyonu tertibiyle, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) konut sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversiteler Muay Thai Türkiye Şampiyonası 17-22 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşti.

Bayanlar 67 kilogramda İstanbul Kent Üniversitesi Psikoloji kısmı öğrencisi Mihriban Göktürk, Türkiye Şampiyonu olarak Üniversiteler Ulusal Ekibi ile Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Spora yalnızca kilo vermek için başladığını belirten Mihriban Göktürk, ”İleride sıhhat sıkıntılarına yol açacağını düşünüyordum, ailemin de dayanağıyla 11 yaşında spora başlama kararı aldım. Kilo problemim ortadan kalktıktan sonra katıldığım karşılaşmalarda derece almaya başladım. Bu muvaffakiyetler beni daha çok çalışmaya yöneltti. Bu çalışmalarla birlikte 1 defa Avrupa Kupası Şampiyonu, 1 Avrupa Şampiyonu, 2 defa Türkiye Şampiyonu, 1 kere Liseler Ortası Muay Thai Şampiyonu oldum. Dünyada bilinen bir spor kısmı olmasına karşın ülkemizde az bilindiği için bazen zorluklar yaşayabiliyoruz” dedi.

BAYANLAR KENDİLERİNİ KORUMAK İÇİN BU SPORA YÖNELİYOR

Güç, kondisyon ve dayanıklılık yüklü bir spor olduğu için bu alanda daha çok erkeklerin göründüğünü belirten Göktürk, son yıllarda bayana yönelik şiddetin artmasından ötürü birçok bayanın bu alana spordan fazla bilhassa kendini korumak için yöneldiğini söyledi.

Psikoloji kısmı ile spor branşını birleştirerek spor psikoloğu olmak istediğini söyleyen Mihriban Göktürk, ”Günümüzde bayana şiddet çok artmış durumda. Bu hususta sporumu kullanarak projeler başlatmak istiyorum. Kendimi her alanda geliştirerek hem kendime hem ülkeme hem de üniversiteme yarar sağlamak en büyük gayem. Yalnızca kendime değil herkese yararım olsun istiyorum. Üniversitemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil edeceğim için çok memnunum. Bu vesile ile bana dayanak olan İstanbul Kent Üniversitesi idaresine, Sıhhat Kültür ve Spor Direktörlüğümüz ile antrenörlerim Ayhan Göktürk, Leyla Göktürk’e ve teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.