‘Ölümlü’ kaçak hafriyat davası: 2 sanığa mahpus cezası verildi

Eskişehir’de kaçak hafriyat yapan arkadaşlar ortasında çıkan hengamede bir kişinin vefatına sebep oldukları savıyla yargılanan 6 sanıktan 2’sine 25 yıl 5’er ay mahpus cezası verildi.

3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Mehmet Sarıoğlu’nun darp sonucu vefatıyla ilgili tutuklu yargılanan Bekkican K. ile Kaan K, tutuksuz sanıklar Murat K, Servet K, Sevinç E. ve Ömer K. ile tarafların avukatları katıldı.

BERAAT TALEBİNDE BULUNDULAR

Karardan evvel son savunmalarını yapan sanıklar, haklarındaki suçlamaları reddederek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıklar Bekkican K. ile Kaan K’yi “kasten öldürme”, “tehlikeli unsurları müsaadesiz bulundurma, el değiştirme yahut nakletme” cürümlerinden 25 yıl 5’er mahpus cezasına çarptırdı.

Öbür 4 sanık hakkında ise “tehlikeli hususları müsaadesiz bulundurma, el değiştirme yahut nakletme” cürmünden kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

OLAY

Mihalgazi ilçesine bağlı Parmaklı mevkisinde 9 Aralık 2020’de müsaadesiz hafriyat yapan 7 arkadaşın kayayı parçalamak istedikleri sırada meydana gelen patlamada Ömer K. yaralanmıştı. Ortalarında çıkan hengame sırasında, Kaan K. ile Bekkican K. tarafından patlamaya neden olduğu teziyle darbedilen Mehmet Sarıoğlu hayatını yitirmişti.

Jandarma takımları, olay yeri ve kullanılan araçlardaki ayrıntılı aramada patlatma sürecinde kullanılan yaklaşık 500 gram amonyum nitratlı gübre, akü ve orta kablo, altın arama dedektörü, tablet bilgisayar, portatif calaskar, halat, çekiç, levye, kazma ve kürek ele geçirmişti.

Gözaltına alınan 5 bireyden Kaan K. ve Bekkican K. tutuklanmış, 3’ü isimli denetim kaidesiyle hür bırakılmıştı. Tedavisi tamamlanan Ömer K. dahil 6 sanık hakkında dava açılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.