Sarallar’a operasyon: İlyas Saral dahil 117 gözaltı

Nitelikli yağma, taammüden yaralama, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma üzere birçok suça karıştığı öne sürülen Sarallar kümesine operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli 13 vilayette eş vakitli yapılan operasyonda, İlyas Saral’ın da ortalarında olduğu 117 kişi gözaltına alındı.

Operasyonlarda 46 ruhsatsız tabanca, 55 şarjör, 6 av tüfeği, kalem halinde suikast silahı, bin fişek, çelik yelek ile çok sayıda çek, senet, dijital materyal, 900 bin dolar ve 413 bin euro ele geçirildi.

Öte yandan Acarlar Şirketler Topluluğu İdare Şurası Üyesi ve eski Beşiktaş yöneticisi Erdal Acar’ın da gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyon kapsamında yakalanan şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine getirildiği ve süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

Sarallar’a aralık ayının son günlerinde de operasyon düzenlenmişti. İstanbul’da örgüte ilişkin olduğu belirtilen villaya yapılan baskında, Barış S., Özgür Barış S. ile kendini “Saral” olarak tanıttığı belirtilen Ergin B.’nin de bulunduğu 13 kuşkulu gözaltına alınmış, Barış S. Ergin B. ve Levent Ö. tutuklanırken öteki 10 kuşkulu ise isimli denetim kuralıyla hür bırakılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.