Şarj aleti hengamesinde vurulmuştu: 40 gün sonra hayatını kaybetti

Karayolları Mahallesi 579 Sokak’ta yaşanan olayın şarj aleti nedeniyle çıktığı öğrenildi. Edinilen bilgiye nazaran, sokakta arkadaşlarıyla oturan Nurullah Beyazsu’nun yanına gelen iki kişi, cep telefonu şarjını istedi. Beyazsu ve arkadaşlarının reaksiyon göstermesi üzerine, tartışma çıktı.

Şüphelilerden biri, yanlarından ayrıldıktan kısa bir müddet sonra, 4 bireyle geri döndü. Beyazsu ve arkadaşlarıyla, şüpheliler ortasında yine başlayan tartışma arbedeye dönüştü. Bu sırada, A.Ç. (17) isimli kuşkulu ateş etti.

Silahtan çıkan mermiyle yaralanan Nurullah Beyazsu, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan Beyazsu, 40 gün süren hayat gayretini kaybetti. Gözaltına alınan A.Ç.’nin, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandığı öğrenildi. 

DAYISI KONUŞTU

Nurullah Beyazsu’nun dayısı Şemsettin Demir, “Şarjını istiyor, vermeyince kabadayılık yapıyorlar. Gençler ortasında son vakitlerde bu türlü mafyavari olaylar yaşanıyor. Düşünün 16 yaşında bir çocuk, silahı nereden buluyor? Evvel yakalayıp dövüyorlar. Sonra birkaç kişi daha geliyor. 4 ya da 5 kişi, birlikte saldırıyor. Maalesef kaybettik, başımız sağolsun. Bu çok büyük bir acı, öbür acılar yaşanmasın. Ekmeği için İstanbul’a geldi, bugün cenazesini alıyoruz” dedi. 

Yenibosna İsimli Tıp Kurumu’ndan cenazesi alınan Nurullah Beyazsu defnedilmek üzere memleketi Van’a götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.