Türklerin Radarındaki 8 Altcoin İçin Son Dakika Haberleri!

Kripto para piyasası son günlerde Bitcoin’in güçlü hamleleriyle umutları tazeledi. Bu ortamda bir çok altcoin de kayda değer artışlara tanık oldu. Bunun yanında projeler, kendilerini geliştirmeye ve yeni ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Bu doğrultuda okuyucularımız için gün içindeki gelişmelerden bir panorama hazırladık.

Altcoin projelerinden sıcak haberler var…

Müflis kripto borsasının tokeni bir anda uçtu!

FTX Token (FTT), borsanın eski CEO’su Sam Bankaman-Fried (SBF)’nin “mahkemede ifade vereceği” haberiyle kısa sürede %20’nin üzerinde yükseldi. Piyasa verilerine göre FTT, SBF’nin mahkemede ifade vereceği haberi üzerine yüzde 23,8 artış kaydetti. Bu hamlesinde altcoin 1,41 dolara yükseldi.

Bu altcoin topluluğa 500.000 token dağıtmaya hazırlanıyor

Snapshot Yönetişim sayfasına göre, Arbitrum topluluğu, resmi Arbitrum Discord’da “Arbiter (Topluluk)” etiketine sahip topluluk üyelerinin olağanüstü katkılarını tanımak ve ödüllendirmek için “25 erken topluluk katılımcısına eşit olarak toplam 500.000 ARB dağıtmak” için bir teklif başlattı. Teklifte, bu katılımcıların çeviri, tanıtım, etkinlik organizasyonu, topluluk rehberliği, güvenlik ve diğer topluluklarla işbirliği dahil olmak üzere Arbitrum’un gelişiminde önemli bir rol oynadıkları belirtiliyor.

Bir balina 118,4 milyardan fazla STARL’ı Gate’e aktardı

Scopescan’in gözlemlerine göre balian, iki gün önce söz konusu STARL’leri transfer ettiği Gate’e 118,4 milyar STARL’den fazlasını daha transfer etti. Ayrıca, balina şu anda 1,14 milyon dolar zararla yüzüyor.

KR1 bu yıl Kraken’e toplam 3,2 milyon LDO transfer etti

Risk sermayesi kuruluşu KR1 adresi, Kraken’e 1,2 milyon LDO (yaklaşık 2,3 milyon dolar değerinde) transfer etti. Bu arada, KR1’in 17 Aralık 2020’de 15 milyon LDO aldığını belirtmek gerekiyor. Şirketin, maliyeti 150.000 dolardı. Şimdi ise altcoin varlıklarının değeri yaklaşık 29 milyon dolar. KR1, yaklaşık 6,8 milyon dolar değerindeki 3,2 milyon LDO’yu, bu yıl Kraken’de 2,14 dolardan sattı. Böylece, yaklaşık 6,8 milyon dolarlık güzel bir kâr elde etti.

Clearpool, OP Vakfı’ndan 150.000 OP hibe aldı

Son haberlere göre, DeFi kredi pazarı Clearpool, Optimism Foundation’dan 150.000 OP token (~202.000 dolar) hibe aldı. Altcoin projesi, bunu OP Mainnet’te canlı yayına geçmek için kullanacak. Clearpool şu anda Ethereum, Polygon ve Polygon zkEVM ağlarında kensisine yer bulmuş durumda. DeFiLlama verilerine göre Clearpool’un TVL’si 3,1 milyon dolar. Ayrıca proje, 7,52 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

Japon Firma SBI VC Trade XRP tahminini açıkladı

Japon finans devi ve altcoin Ripple ortağı SBI Group’un bir kripto borsası işletmesi ve yan kuruluşu olan SBI VC Trade, son piyasa raporunda XRP’nin 0,62 dolara yükseleceğini öngördü. Bugün yayınlanan raporda şirket, Ripple ile ABD SEC arasındaki yasal davayı çevreleyen son gelişmeleri vurguladı. Raporda, 13 Temmuz’daki kararın ardından yaşananları ve bu gelişmelerin XRP’nin fiyatı üzerindeki etkilerini ele aldı.

Neon Machine, 20 milyon dolarlık finansman sağladı

Oyun geliştirme stüdyosu Neon Machine, Polychain liderliğinde Griffin Gaming Partners, Brevan Howard Digital, Franklin Templeton, IOSG Ventures ve Tess Ventures’ın katılımıyla 20 milyon dolarlık Seri A turunu tamamladı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Finansmanı, Critical Hour’da Unreal Engine 5 kullanarak popüler ve son derece başarılı Call of Duty serisine benzer bir birinci şahıs nişancı oyunu olan Shrapnel’i daha da geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

Binance, Maverick Protcol (MAV) entegrasyonunu tamamladı

Kripto para borsası Binance, Maverick Protocol’ün (MAV) Base Blockchain’e entegrasyonunu tamamladı. Para yatırma ve çekme işlemleri artık açık. Böylece MAV, Ether’den sonra Binance’ın Base üzerinde desteklediği ilk altcoin oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx