Ünlü yatırımcıdan şok eden Bitcoin ve Etherium kestirimi

Ethereum tabanlı bir kripto token olan Hex ve alternatif bir coin olarak tasarlanan PulseChain’in kurucusu olan Richard Heart, isabetli varsayımlarıyla dikkat çeken bir isim. 2019 yılında Bitcoin’in 60 bin dolara çıkacağını söylediğinde birçok kişi kendinin hayal görmekle suçlamıştı. Lakin Bitcoin yalnızca iki sene içinde 6 bin dolardan 60 bin dolara fırlayınca herkesin takdirini kazandı.

BİTCOİN KAÇ DOLAR OLUR?

Business Insider’ın  sorularını yanıtlayan Heart, artık yeniden herkesi şaşırtacak bir varsayımda bulundu. Ünlü yatırımcı dünyanın önde gelen merkez bankalarının enflasyonla uğraş için izlediği para siyasetlerinin kripto para piyasasını olumsuz etkilediğine dikkat çekti. En bilinen kripto para ünitesi olan Bitcoin yılbaşından bu yana %38 kıymet kaybederken, rakibi Ethereum %47 kayba uğrayarak yatırımcılarını gerilime soktu.

Kripto para piyasalarında 4 mayısta başlayan çalkantının yalnızca başlangıç olduğunu söyleyen Heart, Bitcoin’in 30 bin dolardan 11 bin dolara gerilemesini beklediğini söyledi. Bitcoin’in 10 bin 600 ila 10 bin 350 düzeylerine kadar gerilemesini beklediğini söyleyen piyasa kurdu, 11 bin doların alım için güzel bir düzey olacağı görüşünde…

ETHEREUM KAÇ DOLAR OLUR?

Hex ve PulseChain’in kurucusu olan Richard Heart, yatırımcılar açısından Ethereum’un daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu inanıyor.  Ethereum’da beklediği taban düzeyin 750 dolar olduğunu anlatan ünlü yatırımcı, kripto paranın geleceğine inanan ve para kazanmak isteyen varlık sahiplerinin 1000 dolar düzeyinden alım yapmasını öneriyor. Grafikler incelendiği vakit çılgınca görünen bu öngörünün çok da mantıksız olmadığını fark ediyorsunuz. Tarihi olarak, Ether’in zirveleri ve tabanları bitcoin’den daha dikti ve tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yaklaşık %95’lik bir düşüş göstermişti.

KAYNAK: SİGORTA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.