Vahit Kirişçi: Bu seçim çok daha değerli, öbür dünyada soracaklar

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Ağrı Vilayet Başkanlığında partililerle bir ortaya geldi.

Burada konuşan Kirişci, AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana 20 yıl boyunca girdiği her imtihandan muvaffakiyetle çıktığını söyledi.

Türkiye nüfusunun her geçen gün arttığını, bunun da dünya ülkeleri ortasında avantaj sağladığını belirten Kirişci, şöyle konuştu:

“Her yıl bu ülkenin nüfusuna 700 bin kardeşimiz, evladımız ekleniyor. Biz iktidara geldiğimizde 65 milyondu, bugün 85 milyon nüfusumuz var, 20 milyon… Hollanda’nın 17 milyon nüfusu var. Ortada bir efelenen, hadsizlik yapan Yunanistan’ın 8,5-9 milyon nüfusu var. Avrupa’nın başşehri Belçika’nın 9,5 milyon nüfusu var. Siz artık bu nüfusun iki katından fazlasını kendi iktidarınız dönenimde mevcut nüfusunuza eklemlemişsiniz. Bu nüfus artış süratimiz bizi memnun ediyor. Bir nüfusumuz olacak, iki nüfuzumuz olacak. Güçlü olacağız.”

“Bütün mazlum milletlerin bize muhtaçlığı var, bütün insanlığın muhtaçlığı var”

Kirişci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a yaptığı ziyaretlere de değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretlerinde çekilen fotoğrafın herkesin göğsünü kabarttığını vurgulayan Kirişci, “Tarihin yüklediği misyondan hiçbirimiz kaçamayız. Nedir bu misyon? Bütün mazlum milletlerin bize gereksinimi var, bütün insanlığın muhtaçlığı var. Zira biz yaratılanı Yaradan’dan dolayı severiz. Bizde din, lisan, ırk, mezhep, köken, etnik ve orjin üzere bu türlü bir kaygımız yok. Aliya İzzetbegoviç, Allah gani gani rahmet eylesin, orada katliamların olmaması için ne kadar çaba ettiğini hepimiz biliyoruz. Artık benzeri çabayı Cumhurbaşkanımız veriyor. Savaş olsun istemiyoruz. Biz barış olsun, beşerler huzur içerisinde yaşasın istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kirişci, 2023’te yapılacak seçimlerin, bugüne kadar yapılan seçimlerin hepsinden daha değerli olduğunu lisana getirdi.

“Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz, o tarafa gittiğimizde soracaklar”

Kritik bir eşikten geçildiğini belirten Kirişci, şöyle devam etti:


“Bu kritik eşiği de Allah’ın müsaadesiyle aşacağız”

Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bu kritik eşiği de Allah’ın müsaadesiyle aşacağız. Yani o masanın altı, üstü, etrafı falan bunların hiçbirinin kıymetiharbiyesi yok. Bu millet, faziletiyle, irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın müsaadesiyle gerekeni yapar fakat biz bir olduğumuzu, iri olduğumuzu, bir arada olduğumuzu, kardeş olduğumuzu bir kere daha göstermek durumundayız.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.