Valerien Ismael hamle sınırına buyruğu verdi! ‘Acımasız olun’

Geçen dönemin izlerini silmek isteyen Beşiktaş yeni döneme umutla bakıyor. Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael, Avusturya kampında saha içinde futbolcularıyla gerçekleştirdiği toplantıda isteklerini sıralarken önemli ikazlarda bulundu.

Milliyet gazetesinin haberine nazaran, tempolu oyun ve rakibe sahanın tüm bölgelerinde baskı uygulanması konusunda çok ısrarcı olan Fransız hoca tüm futbolculardan oyun planına sadık kalmalarını istedi.

“GOLLÜK KONUMLARDA ACIMASIZ OLUN”

Siyah-beyazlı çalıştırıcı, “Oyunda tempoyu mutlaka düşürmeyin. Her yerde şiddetli baskı yapın, cezayı kesin, bilhassa gollük konumlarda acımasız olun. Rakibe birinci basan topu kapamazsa gerisindeki oyuncu dayanağı gelecek. Birbirinize yakın ve kademeli oynayın, sınırlar ortasında boşluk olmasın. Orta sahayı her vakit âlâ kullanmalıyız. Önümüzdeki dönem çok tempolu bir oyun istiyorum. Herkes ona nazaran kendini hazırlasın” dedi. Valerien Ismael, grubun kamptaki çalışma isteği ve temposundan mutlu olduğunu da belirtti.

“İSTEĞİNİZ VE TEMPONUZDAN MEMNUNUM”

Öte yandan Ismael, “Sizden çok koşmanızı ve çok hareketli olmanızı istiyorum. Rakip ataklarda kimi vakit adam adama, kimi vakit alan savunması yapacağız. Evet, kamp periyodu güç olacak ancak bu zorluklardan sonra hedeflediğimiz başarılara ulaşabiliriz. Şu an için düzgün gidiyoruz, çalışma isteğiniz ve temponuzdan memnunum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.