Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik son yolcuğuna uğurlanıyor

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik son yolcuğuna uğurlanıyor

Türk tiyatrosunun efsane oyuncularından Fatma Girik, pazartesi günü tedavi gördüğü hastanede koronavirüse bağlı gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. Yeşilçam’ın usta ismi ve eski Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik için Şişli Belediyesi Başkanlık binasında bir tören düzenlendi.

“İYİ Kİ ONUN KIZIYIM”

Törende konuşan Fatma Girik’in manevi kızı Ahu Aşkar, “Anne şefkatiyle gözlerime baktı ellerime dokundu… Onun çocuğu olmamı istedi. Anneliği onda öğrendim. İyi ki annem oldu, iyi ki onun kızıyım. Gurur duyuyorum onunla. Onu çok seviyorum. O benim çınar ağacım.” sözleriyle duygularını paylaştı.

“BENİM CANIM ARKADAŞIM”

Yakın arkadaşına veda ederken gözyaşlarını tutamayan Hülya Koçyiğit, “Ne söylesem yetersiz benim için, Türk sinemasının çok büyük starı ama benim canım arkadaşım. 50 yıllık paylaşımımız var acı çok büyük. Sevenlerinin ve ailesinin başı sağ olsun. O filmleriyle hiçbir zaman ölmeyecek Türk halkının kalbinde yaşayacak.” sözlerine yer verdi.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik son yolcuğuna uğurlanıyor

MEMDU ÜN’ÜN YANINA DEFNEDİLECEK

Fatma Girik’in cenazesi, Teşvikiye Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bodrum’da hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilecek.

Cenaze töreninden ayrıntılar geliyor…

Fatma Girik, Memduh Ün, Magazin, Güncel, HaberBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.