Yılmaz Gruda Kimdir, Kaç Yaşında? Yılmaz Gruda’nın Sağlık Durumu Nasıl?

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Yılmaz Gruda, bir süredir mücadele ettiği sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Konuya ilişkin araştırmalarını sürdüren vatandaşlar tarafından Yılmaz Gruda kimdir, kaç yaşında? Yılmaz Gruda neden hastaneye kaldırıldı? sorularına yanıt aranıyor. İşte Yılmaz Gruda hakkında merak edilen sorular ve yanıtları…

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Yılmaz Gruda yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle merak ediliyor.

Konuya ilişkin araştırmalarını sürdüren vatandaşlar tarafından Yılmaz Gruda ismi arama motorlarında aratılıyor.

Yılmaz Gruda Kimdir?

Yılmaz Gruda, 14 Temmuz 1930 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Ticaret Lisesindeki eğitim sürecini yarıda bırakarak devlet memuru olan Gruda’nın yazdığı şiirler, 1950’li yıllarda, çeşitli dergilerde yayımlanmaya başladı. 

1956 yılında girdiği Cep Tiyatrosu’nda başlayan oyunculuk yaşamı, Ankara Devlet Tiyatrosu’na ait Küçük Tiyatro’da devam etti. Ankara Meydan Sahnesi ve Nisa Serezli topluluklarında da görev yaptı. Bir süre yeniden memurluk hayatına dönüp muhasebecilik yaptı. Muammer Karaca Tiyatrosu’nu yönetti.

Yılmaz Gruda Ödülleri

  • Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri, Onur Ödülü, 2018

  • 2016: Altın Portakal Film Festivali – Yaşam Boyu Onur Ödülü

  • Cumhuriyet Gazetesi, Yunus Nadi Ödülü, 2003, şiir dalında birincilik, Marathon ‘Bir Uzun Koşu’

  • Behçet Aysan Şiir Ödülü, 1999, Çerçi Zeus

  • Harput Kısa Film Festivali, Yaşam Boyu Onur Ödülü, 2021

Yılmaz Gruda Sağlık Durumu Nasıl?

Gruda’nın menajeri Tümay Özokur sosyal medya hesabından oyuncunun sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Son olarak ‘Şahmaran’ adlı filmde rol alan ve bir süredir sağlık sorunları yaşayan Gruda hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunan Özokur, ‘Ustamız, hocamız Yılmaz Gruda Şişli Etfal Seyrantepe Kampüsü kırmızı alanda yatmakta… Hekimler yoğun bakım ya da servise karar vermek üzere… 4 gün önce serviste 5 gün yatırıldı ve düzeldi diye çıkarıldı. Lütfen yoğun bakımda tedavisi yapılsın’ ifadelerini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir