Avukat Feyza Altun bu kez onları işaret etti: ‘Bu Tayyargiller size tanıdık geliyor mu?’

Türkiye’nin gündemindeki Dilan Polat ve Engin Polat çiftini yakın takibe alan avukat Feyza Altun, Twitter (X) hesabında yaptığı paylaşımlardaki çarpıcı açıklamalarla sık sık gündeme oturuyor. Altun bu defa oklarını birden zenginleşen Öz çiftine çevirdi.

Instagram’da 2,5 milyon takipçisi olan Öz, çocukları ve eşiyle yaptığı paylaşımlarla gündeme geliyor, aynı Dilan Polat gibi hayatını ‘fazla şaşaalı ve abartılı’ yaşadığı gerekçesiyle eleştiriliyor, hatta Dilan Polat’ı taklit ettiğine inanılıyor.

“BU İKİSİNE DE BAKMAMIZ GEREK”

Feyza Altun, dün akşam “Bu ikisine de bakmamız gerek arkadaşlar” diyerek sosyal medya fenomeni Özlem Altınok Öz ve doktor eşi Tayyar Öz‘ü işaret etti.

Altun önce, “Bu Tayyargiller sürekli sağlık beyanında bulunuyor. Adam ortopedistmiş ama gece gündüz krem ve içinde bal olan bir ürünü 1 yaş altında çocuklara öneriyor. Daha önce sağlık beyanından 340 bin TL ceza yemişler” iddiasında bulundu.

Ardından çiftin bir videosunu paylaşarak, “Bu Tayyargiller size tanıdık geliyor mu? Dandik kremler ve bebekler için macun satarak havuzlu villalarda yaşıyor, Range’lere biniyorlar…” dedi.

Sosyal medya kullanıcılarının çiftle ilgili paylaşımlarına da yer veren Feyza Altun, Özlem ve Tayyar Öz’ün çekiliş yapıp, kendi yönettikleri hesaplara kazandırdığını ve hemen kullanıcı adını değiştirdikleri gibi iddialar olduğunu belirtti.

“BU ÇEKİLİŞLER İÇİN İZİN ALINDI MI?”

“154 TL üzeri çekilişler için izin alınması lazım” diyen Altun, “Bu çekilişler için izin alındı mı? Alındıysa yerine getirildi mi? Çekiliş sonuçlarını ilan yemeyen veya çekiliş taahhüdünü yerine getirmeyen kişiler hakkında yüz bin liradan on milyon liraya kadar adli para cezası ve iki aydan iki seneye kadar hapis cezasına karar verilebilir” açıklamasında bulundu.

SOYADINI MI DEĞİŞTİRDİ?

Altun ayrıca Tayyar Öz’ün Maraşlı olduğunu ve mecburi görevini Urfa Siverek’te yaptığını iddia etti. “Buralara baktığımda ise ‘Tayyar Özsefil’ isimli bir ortopedi uzmanı görüyorum. Maraşder’in de bir üyesi Tayyar Özsefil isminde” dedi ve bunun ya büyük bir tesadüf olabileceğini ya da soyadını değiştirdiğini iddia etti.

Ve son olarak, Dr. Tayyar Öz’ün kliniğinin internet sayfasındaki doktorlara bakıldığında hep yabancı isimli doktorların çıktığını gösteren bir video paylaştı ve durumun şüpheli gözüktüğünü ima etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx