Bu İçecekler Kemikleri Beton Gibi Güçlendiriyor! Kışa, Hastalıklara ve Yaşlılığa Hazır Olun

Özellikle yaşlandıkça ve kemik hastalıklarına daha hassas hale geldikçe, güçlü kemik sağlığını doğru destekleyebilmek çok önemlidir. Kemik sağlığını koruyabilmek için doğru besinler açısından zengin ve dengeli bir diyet şarttır. İşte kemiklerinizi beton gibi yapacak ve güçlendirmeye yardımcı olacak beş ev yapımı içecek…

1. ZERDEÇAL VE ZENCEFİL ÇAYI

Zerdeçal ve zencefilin her ikisi de kemik sağlığına fayda sağlayabilecek anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Karabiber ilavesi, zerdeçaldaki aktif bileşik olan kurkuminin emilimini artırır.

2. EV YAPIMI BADEMLİ VE MEYVELİ SMOOTHİE

Meyveler, kemiklerin ihtiyaç duyduğu antioksidanlar ve C vitamini sağlarken, badem sütü ve badem yağı kalsiyum ve sağlıklı yağlara katkıda bulunur. Kolajen peptitler kemik ve eklem sağlığını destekler.

3. LAHANA VEYA ISPANAKLI YEŞİL SMOOTHİE

Lahana ve ıspanak gibi yapraklı yeşillikler mükemmel kalsiyum ve K vitamini kaynaklarıdır. Bunları badem sütü ve muzla birleştirmek besleyici, kemik sağlığı açısından sağlıklı bir içecek oluşturur.

4. KURU ERİK SUYU

Kuru erik, her ikisi de kemik sağlığı için sağlıklı olan K vitamini ve potasyum açısından zengindir. Kuru erik suyu içmek, bu besinleri diyetinize dahil etmenin lezzetli bir yoludur.

5. CHİA TOHUMLU İÇECEK

Chia tohumları, kemik sağlığını destekleyebilecek iyi bir kalsiyum ve omega 3 yağ asitleri kaynağıdır. Chia tohumlarını su veya süt/bitki bazlı süt ile karıştırın ve birkaç saat veya gece boyunca bekletin. Tatlandırmak için bir miktar bal ve biraz meyve ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx