CHP’den Erdoğan’a: Sabotajcı kim?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü ettiği ‘Türkiye’nin çıkarlarına yönelik’ sabotajı yapan kimdir? Ülkemizin 100 yıllık iki büyük kulübü Fenerbahçe ve Galatasaray mıdır yoksa TFF Başkanı ve yönetimi midir? Erdoğan, sabotajı yapanı açıklamaktan neden imtina etmektedir” diye sordu.

Bulut, Erdoğan’ın, Süper Kupa maçında yaşanan krizin “Türkiye’nin çıkarlarına yönelik çok açık bir sabotaj girişimi” olduğuna yönelik sözlerini Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Bulut, açıklamalarında Erdoğan’a ‘Türkiye’nin çıkarlarına yönelik’ sabotajı yapanları açıklaması çağrısı yaptı.

“KULÜPLERİMİZİN ONURLU DURUŞU…”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Bulut, Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Cumhuriyetimizin 100. yılında Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması kararı aldığını hatırlattı. Kamuoyunun tepkisini çeken bu karardan geri adım atmayan TFF’nin, Suudi Arabistan’da Türkiye’yi ve iki kulübü büyük bir krizle karşı karşıya bıraktığını kaydeden Bulut “Suudi yetkililer, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sözlerinin olduğu pankartı, milli değerlerimizi pazarlık konusu yapmak istemiş, ancak kulüplerimizin onurlu duruşu, kamuoyunun büyük tepkisiyle başarılı olamamıştır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut

Bulut, 2023 yılı ihracat rakamlarının açıklanması programına katılan Erdoğan’ın, Süper Kupa maçında yaşanan krizin “Türkiye’nin çıkarlarına yönelik çok açık bir sabotaj girişimi” olduğunu söylediğini aktardı. Bulut, Erdoğan’ın bu sabotajı kimin yaptığına dair herhangi bir açıklamada bulunmadığını belirtti.

“ERDOĞAN NEDEN İMTİNA EDİYOR?”

Bulut, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü ettiği ‘Türkiye’nin çıkarlarına yönelik’ sabotajı yapan kimdir?

Ülkemizin 100 yıllık iki büyük kulübü Fenerbahçe ve Galatasaray mıdır yoksa TFF Başkanı ve yönetimi midir?

Erdoğan, sabotajı yapanı açıklamaktan neden imtina etmektedir?

Milli değerlerimizi pazarlık konusu yapma cüretinde bulunan Suudi Arabistan’ın yaşanan krizde hiçbir sorumluluğu yok mudur?

“NEDENİ TİCARİ ANLAŞMALAR MI?”

Suudi Arabistan’a toz kondurulmamasının nedeni Riyad’la yapılan ticari anlaşmalar mıdır?

Saudi Media Company ile yapılan sözleşmede maçın oynanmamasından kaynaklı herhangi bir maddi tazminat maddesi var mıdır?

Bu tazminat ne kadardır ve kim tarafından ödenecektir?

Süper Kupa Finali organizasyonunun toplam maliyeti ne olmuştur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx