Ne Günlerdi Be! Devletin PTT ile Herkese Maske Dağıtmasını Tiye Alan Kişiye Gelen Birbirinden Efsane Yorumlar

Pandemi döneminin başında en tartışmalı konu maskelerin nasıl dağıtılacağıydı. Hatırlıyor musunuz başlarda devlet, e-devlet üzerinden hepimize beş maskeyi kargoyla yolluyordu. Yıllar geçti ama bunun goygoyu hiç bitmedi. Twitter’da @ayiogluayi0 adlı bir kullanıcı, bizi geçmişte götürecek efsane bi tweet attı. Bakalım o komik paylaşıma kullanıcılar ne yanıt verdi?

2020 yılının Mart ayında pandemi patlak verdi. O zamanlar korkudan aklı dengemizi yitirmeye ramak kalmışken şimdilerde virüs döneminde yaşadıklarımız bizim için goygoy malzemesi gibi bir şey oldu.

Neler yaşamadık ki o günlerde? Sokağa çıkamadık, turistler gezdi biz gezemedik, her yere HES koduyla girdik, aşımız yoksa mekanlara alınmadık, ekmek alma bahanesiyle Gaziosmanpaşa’dan Beşiktaş’a turlayanlar oldu. Ama içlerinden en trajikomiği maske politikamızdı.

Pandeminin ilk günlerinde devlet hepimize PTT kargoyla beşer maske yollamıştı. Başvuruları ise e-devlet üzerinden yapıyorduk. O maskeler kimimize ulaştı, kimimiz devletin gönderdiği maskenin yüzünü görmedi.

Twitter’da @ayiogluayi0 adlı bir kullanıcı, okuyanı maziye gönderip kahkaha attıracak bir tweet attı. Bakalım o paylaşıma bizim millet ne dedi?

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx