AK Parti Gençlik Kolları’ndan Starbucks’ta Oturma Eylemi: Kahve Almadan Yer Kapattılar!

Starbucks’ın Filistine destek veren bir sendikaya dava açmasına TCDD’den sonra bir tepki de AK Parti Gençlik Kolları’ndan geldi. 

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan yaptığı açıklamada “81 İlimizde ve tüm ilçelerimizdeki Starbucks şubelerinin içerisinde Filistin atkılarımızla yarım saat boyunca oturarak ‘??? ??????? ??????’ gerçekleştiriyoruz” dedi. 

Geçtiğimiz günlerde Filistin’e dayanışma mesajları yayınlayan “Starbucks Workers United” sendikasını dava eden Starbucks’a ilk tepki TCDD’den gelmişti.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) TaşımacılıK A.Ş., YHT kafeteryalarını işleten şirkete Starbucks ürünlerinin satılmaması için bildiride bulundu.

Starbucks’a bir tepki de AK Parti Gençlik Kolları’ndan geldi. Gençlik Kolları üyeleri gruplar halinde 81 ildeki Starbucks’lara giderek herhangi bir ürün almadan ‘yer kapatma’ eylemi yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan şunları söyledi:

“?? ?????????? AK Parti Gençlik Kolları (AK GENÇLİK) olarak 81 İlimizde ve tüm ilçelerimizdeki Starbucks şubelerinin içerisinde Filistin atkılarımızla yarım saat boyunca oturarak ‘??? ??????? ??????’ gerçekleştiriyoruz. Bu eylemimiz, soykırıma uğrayan Filistin halkına destek vermek ve soykırımı gerçekleştiren savaş suçlusu İsrail’e ve destekçilerine ‘ ??? ‘ demek içindir. 

Bu barışçıl eylemimizin amacı çocukları, kadınları ve hastaneleri hedefleyen bombalara karşı durmaktır.

AK Gençlik olarak tüm dünyaya #SayStop diyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx