Analistler Seviyeleri Belirledi: Bu 3 Altcoin Şimdi Koşuya Hazır!

Kripto analisti Lockridge Okoth, SEI’de yüzde 20’lik bir koşu potansiyeli görüyor. Analist Akash Girimath, BSV’nin yükselmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Kripto analisti Aaryamann Shrivastava ise MATIC için kartlarda yüzde 44’lük bir ralli olduğunu söylüyor. Analistlerin bu 3 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

SEI fiyat tahmini: Altcoin fiyatı %20 artabilir!

Sei (SEI) fiyatı, 2 Ocak çöküşü sırasında Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşten etkilenmeyen birkaç token arasındaydı. Ancak, yaygın likidasyonlara gecikmeli bir tepki verilmesinin ardından, yatırımcılar üstel kazançları nakde çevirirken boğalara alıcı momentumlarını yenileme şansı verirken kar rezervasyonu başladı. 70,5 Fibonacci seviyesi 0,6375 dolarda destek olarak duruyor. Diğer tarafta, altcoin fiyatının 0,8828 dolardaki yüksek aralığı geri kazanması mümkün. Bu, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) gösterdiği artan satın alma baskısının ortasında geliyor.

Bu arada, Awesome Osilator (AO) hala pozitif bölgede. Dolayısıyla bu da boğaların SEI piyasasında varlığını sürdürmeye devam ettiğini göstererek yükseliş tezini vurguluyor. Artan alım baskısının, Sei fiyatının %20 artışla piyasa aralığını 0,8797 dolardan doldurmasını sağlaması mümkün. Ayrıca, potansiyel olarak bu seviyeyi aşarak 1,0000 dolar psikolojik seviye civarında daha yüksek bir yerel zirve kaydetmesini sağlayabilir.

SEI 1 günlük grafik

Satış baskısı artarsa, altcoin fiyatının %70,5 düzeltme seviyesinin altına inmesi olası. Muhtemelen en kritik düzeltme seviyesi olan %61,8 Fibonacci’ye kadar düşecektir. Bununla birlikte, yükseliş görünümünün geçersiz olması için, SEI’nin 0,4692 dolardaki %50 Fibonacci’nin altında bir mum çubuğu kapanışı kaydetmesi gerekir. Bu hareket, Sei fiyatının sırasıyla %38,2 veya daha kötüsü %23,6 Fibonacci seviyelerini 0,3723 dolar ve 0,2524 dolar olarak tekrar ziyaret etme olasılığı ile devam eden bir düşüşün yolunu açacaktır.

BSV fiyat tahmini: Tokenin %16 yükselmesi muhtemel

Bitcoin SV fiyatı Pazar günü sonundan Pazartesi gününe kadar toplamda %37’lik bir artış gösterdi. Böylece altcoin 97,20 dolarda yerel bir tepe noktası oluşturdu. Bu yükseliş, 1-7 Ocak arasındaki bir haftalık düşüş trendini geri çevirdi. Ayrıca, trendin tersine döndüğünün sinyalini verdi. Yerel zirvenin oluşmasından bu yana Bitcoin SV fiyatı %10 düştü. Şu anda 88 dolar civarında seyrediyor. ETF haberlerinin bir sonucu olarak artan likiditeden faydalanmak isteyen yatırımcılar 82 dolar ile 87 dolar arasında long pozisyon açmayı tercih edebilir. Bu bölge, 26 Aralık 2023 ile 8 Ocak arasındaki fiyat hareketinin kontrol noktası olarak da bilinen en yüksek hacimli işlem noktası olan 86 doları barındırıyor.

Buradan bir sıçrama, kenardaki alıcılar için iyi bir teklif noktası olacaktır. Dolayısıyla, altcoin fiyatının ikinci ayağını buradan başlatması mümkün. Bu durumda mevcut BSV fiyat seviyesinin yaklaşık %16 üzerinde olan 101 dolar seviyesindeki bir sonraki kilit engelin yeniden test edilmesini sağlayabilir.

BSV 1 saatlik grafik

Bitcoin ETF onayı etrafındaki heyecan göz önüne alındığında, yükseliş görünümü yüksek olasılık. Bununla birlikte, ETF’deki bir gecikme veya reddin Bitcoin SV fiyatını spirale göndermesi olası. Altcoin 76 doların altında bir saatlik bir mum çubuğu kapanışı yaparsa, yükseliş tezi geçersiz olur. Bu gelişmenin, yaklaşık %9 oranında düşüşle 70 dolardaki düşük aralığı tekrar ziyaret etmesine neden olması mümkün.

MATIC fiyat tahmini: Altcoin için kartlarda %44’lük bir koşu var

Polygon (MATIC) şu anda 0,81 dolardan işlem görüyor. Altcoin fiyatı, bir yükseliş dönüş formasyonu olan yuvarlanan dip formasyonuna sahip. Bundan sonra, MATIC ilk düşüşün başlamasından önceki fiyatın üzerine çıkabilirse, yuvarlanan dibin yüksekliğine eşit potansiyel bir ralli mümkün. MATIC söz konusu olduğunda, bu düşüş ilk olarak 2023 Mayıs’ın sonlarına doğru başladı. Böylece, MATIC fiyatı Eylül ortasında 0,50 dolara kadar düştü. O zamandan bu yana, altcoin toparlanma sürecindeydi. Geçen hafta neredeyse 0,92 dolar kırılma seviyesini bir destek hattı olarak test etti.

Bununla birlikte, kripto piyasası düzelirken MATIC düştü. Ayrıca, mevcut fiyat seviyelerinde işlem yapmak için kopuşta başarısız oldu. Formasyona göre, altcoin için hedef fiyat 1,32 dolar olarak duruyor. Bu da kırılma seviyesinin üzerinde %44’lük bir yükselişe işaret ediyor. Bu başarı, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 50.0 işaretinin nötr çizgisinin üzerinde olduğu ve piyasada yükselişe işaret ettiği göz önüne alındığında muhtemel. Dolayısıyla, 0,92 dolar seviyesini başarıyla aşması halinde bir ralli mümkün.

MATIC 1 haftalık grafik

Bununla birlikte, MATIC fiyatı 0,70 dolarlık stop loss’a çok yakın işlem görüyor. Bunu göz önüne aldığımızda, bu seviyenin altına düşerse yükseliş tezini geçersiz olur. Bu durumda, 0,68 dolarlık 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama’ya (EMA) doğru bir düşüş muhtemel.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx